Tola Piotrowska
stara szkoła wzgórza dylewskie
Podróże Polska

Stara Szkoła – Wzgórza Dylewskie

Czasami planujemy dalekie podróże, a zapominamy, że raptem dwie godziny drogi od domu można znaleźć równie piękne miejsca. Wzgórza Dylewskie zachwyciły nas jesienią. Wtedy też postanowiliśmy, że jak tylko trafi się okazja, odwiedzimy Starą Szkołę, o której już wiele słyszeliśmy od znajomych oraz w której można odetchnąć od wielkiego miasta, a jednocześnie poczuć się jak w domu. Dodatkowo, przemili gospodarze przepysznie gotują, więc niczego więcej nam nie było potrzeba. Dla tego niepowtarzalnego klimatu XIX-wiecznego domu, ogromnej biblioteczki pełnej każdego rodzaju książek i kolekcji 500 filmów, spokoju oraz ciszy, pięknej mlecznej mgły… warto tu przyjechać.

stara-szkola-1 stara-szkola-2stara-szkola-29 stara-szkola-28

Pokoje są wyposażone w stare przedwojenne meble odnawiane przez właścicieli. Gdy przyjechaliśmy w piątek wieczorem, w pokoju paliły się świeczki, a na stole czekały ciasteczka. Nie wspominając o gospodarzach, którzy czekali na nas z pyszną kolacją (risotto z dynią ze swoją idealną kremowością zapadło mi głęboko w pamięć). Same przyjemności.

stara-szkola-3 stara-szkola-4 stara-szkola-5

Po przebudzeniu, gdy zeszliśmy na śniadanie, naszym oczom ukazał się stół pełen domowych dobroci. Sery, kiszone ogórki, domowe konfitury i wędliny smakowały obłędnie. Dla mnie najsmaczniejsza okazała się pasta z makreli, a mąż standardowo nie stronił od mięsa.

stara-szkola-7 stara-szkola-8 stara-szkola-9 stara-szkola-10 stara-szkola-11 stara-szkola-12 stara-szkola-13 stara-szkola-14 stara-szkola-15 stara-szkola-17stara-szkola-19 stara-szkola-20

Po porannej kawie zajrzeliśmy do pokoju z biblioteczką, by poczytać przy kominku i zaplanować długi leśny spacer. Gdy wieczorem usiedliśmy do kolacji, podczas której podano kluseczki ze szczupaka, poczułam się w kulinarnym niebie. Dawno nie jadłam czegoś tak delikatnego i dobrego. Zdjęć brak, ale musicie uwierzyć na słowo. W Starej Szkole karmią pysznie i warto się o tym przekonać na własnym żołądku.

stara-szkola-6stara-szkola-21 stara-szkola-22stara-szkola-24 stara-szkola-25 stara-szkola-27stara-szkola-26 stara-szkola-30

Na koniec widok z Góry Dylewskiej, będącej najwyższym wzniesieniem na Wzgórzach Dylewskich. Odkąd odwiedziliśmy Moniówkę, zakochaliśmy się w Warmii i jej urokliwych wzniesieniach i magicznych drogach. Ten podróżniczy rok zdecydowanie należy do Polski. Jeśli macie swoje ulubione miejsca w naszym kraju, koniecznie dajcie znać, gdzie warto pojechać.

Dom Gościnny STARA SZKOŁA
Wysoka Wieś 27
14-100 Ostróda

You Might Also Like...

5 komentarzy

 • Reply
  Zielona wśród ludzi
  6 marca 2016 at 21:37

  Moje rodzinne strony:) Cieszę się, że Wam się tam podobało:)

 • Reply
  Cyna z młyna
  6 marca 2016 at 22:55

  Świetne oko Tolu :)

 • Reply
  Ana
  7 marca 2016 at 08:32

  Piękne miejsce, polecałaś mi je jakiś czas temu. I przystępne ceny, na pewno się wybiorę :)

 • Reply
  Kasia
  13 marca 2016 at 21:34

  Ślicznie to miejsce przedstawiłaś! :)

 • Reply
  GDZIE NA WEEKEND- NAJLEPSZE MIEJSCA Z KLIMATEM NA WARMII I MAZURACH - Travelicious.pl
  7 maja 2017 at 14:35

  […] Szkoła to była w istocie, do tego taka do której większość mieszkańców wsi uczęszczała. Znaleźli się odważni ludzie, którzy to wyczarowali w tym miejscu 5 uroczych pokoi, miejsca do relaksu, wędzarnie, pyszną kuchnie, zapewnili rowery dla gości oraz narty biegowe. Bo tereny te wspaniałe są do uprawiania tego sportu, dlatego świetnym pomysłem jest odwiedzenie Starej Szkoły zimą. Niech powstają takie miejsca z klimatem i niech tam pracują tacy ludzie z pasją. Za piękne zdjęcia dziękuje Toli. […]

Leave a Reply