Tola Piotrowska

Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem

Spełniłam swoje wielkie marzenie. Napisałam książkę. Zilustrowałam ją swoimi zdjęciami. Książkę o podróżach z dzieckiem, o byciu blisko siebie, swojej rodziny. Wśród natury i ze spokojem. Opuszczamy miasto i jedziemy w miejsca, które zachwycą Was serdeczną gościnnością. Miejsca, w których poczujecie się jak w domu, tylko lepiej, bo zupełnie zaopiekowani przez gospodarzy. „Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem” to nietypowy przewodnik, który nie powstałby, gdyby nie pojawienie się mojego synka i totalne przewrócenie naszego życia do góry nogami. Dzięki niemu miałam odwagę ruszyć w podróż, w największą przygodę w życiu (nie licząc macierzyństwa;). A teraz jestem ciekawa Waszych wrażeń.

Tola Piotrowska odetchnij od miasta

Droga dziewczyno, koleżanko, świeża mamo. Niedawno urodziłaś małego bobasa i nie w głowie Ci podróże? Albo może odwrotnie? Myślisz o tym, kiedy całą rodziną będziecie mogli wyrwać się gdzieś za miasto, by w spokoju celebrować wspólne chwile we troje? Albo czworo? Bo może już w domu jest jedno dziecko i jakoś z podróżami po Polsce nie było Wam po drodze. Może nie lubiło jeździć w foteliku, a może to nie był Twój priorytet? Oswajanie codzienności w domu to największe wyzwanie, gdy pojawia się ten mały człowiek, a potem przychodzi myśl… żeby może gdzieś ruszyć?

Odetchnąć od miasta. Od zgiełku. Od smogu, który czai się w chmurach. Od poczucia, że coś muszę. Dzięki mojej książce poczujesz ulgę. Że nie musisz być wszędzie, ale możesz być tam, gdzie Ci pasuje. I przede wszystkim, gdzie pasuje całej Twojej rodzinie.

Odetchnąć od miasta. Podróże z dzieckiem to nie tylko przewodnik po miejscach. To poradnik, jak znaleźć czas na chwilę dla siebie, jak odpocząć z dziećmi, jak spędzić czas wśród najbliższych i poczuć, że robi się to w zgodzie ze sobą.

Stworzyłam listę ponad sześćdziesięciu miejsc w górach, nad jeziorami, w lesie i nad morzem, w których dzieci mogą być dziećmi, a rodzice mają szansę nabrać sił na dalszą drogę. Są tu domy gościnne, butikowe pensjonaty, a także hotele, w których zrelaksujecie się w strefie SPA. Każdy rozdział jest zakończony rozmową z jedną z mam. Jest ich pięć. Każda inna, ale każda wyjątkowa. Dzielą się swoimi ulubionymi miejscówkami i patentami, jak radzić sobie w podróży. Na rozmowę ze mną zgodziły się:

Jestem im wdzięczna za te spotkania pełne śmiechu, wzruszeń, wspomnień z podróży. Oraz za to, że zgodziły się być częścią tego projektu.

Poniżej możecie przeczytać mój wstęp do książki.

Tola Piotrowska odetchnij od miasta
Tola Piotrowska odetchnij od miasta

Cieszę się, że ta książka powstałam, bo wiem, że nie ma takiej pozycji na rynku. Jestem pewna, że te historie, miejsca i opowieści z podróży sprawią, że odetchniecie. Będzie mi miło, jeśli podzielicie się ze mną swoimi podróżami, w komentarzu, na Instagramie, pod hasztagiem #odetchnijzdzieckiem

Tola Piotrowska okładka