Tola Piotrowska
Książki dla dzieci Macierzyństwo

Książki dla dzieci o świętach

Za chwilę grudzień i czas na wszelkie około bożonarodzeniowe historie, które chwytają za serce, bawią i pokazują, co w tym grudniowym czasie (ale i w życiu) jest najistotniejsze. Przygotowałam dla Was zestaw świątecznych książeczek dla dzieci. Jest coś dla roczniaków, ale też dla starszych dzieci. Przedszkolaki będą zachwycone. Są piękne ilustracje, wzruszające historie, trochę nauki i jeszcze więcej śmiechu. Zapraszam!

książki dla dzieci w wieku 1-3
książki dla przedszkolaków 3+

Jano i Wito. Zapach Świąt

Kocham tę serię. Za krótkie teksty, za powtórzenia, za retro ilustracje i nawet za białe tło. Dzięki temu wzrok dziecka może się skupić na rysunkach i słowach. A Jano i Wito. Zapach Świąt jest wyjątkowy, bo pachnie jak prawdziwa choinka!

Jano i Wito. Zapach Świąt kupisz TU.
Dla dzieci 1+.

Milion miliardów Świętych Mikołajów

To jest książka bardzo w moim stylu. Z ilustracjami malowanymi jakby świecowymi kredkami bambino. To już pierwszy plus. A historia w środku? O tym, kto daje prezenty i jak z jednego Świętego Mikołaja zrobiło się ich dużo dużo więcej. Fajny temat dla starszaków, którzy odkrywają, że Mikołaj nie istnieje. Dla młodszych też super, bo można liczyć, szukać małych Mikołajków za prezentami, przyglądać się autom i choinkom. No bajka!

Milion miliardów Świętych Mikołajów kupisz TU.
Dla dzieci 2+.

Megabombkowy Hotel Gwiazdkowy

Chociaż okładka nie do końca mi się podobała (tak, osądzam książki po okładce), to widziałam w paru miejscach, jak mamy polecają tę książeczkę i postanowiłam zaryzykować. Lubię takie historyjki. Gdy bohaterowie są różni i jedni uczą się od drugich. Zobaczcie też tę wielką choinkę w środku. Gustaw był zachwycony!

Megabombkowy Hotel Gwiazdkowy kupisz TU.
Dla dzieci 2+.

Wieczór gwiazdkowy na placu budowy

To jest hit. Choć znów muszę przyznać, że estetyka początkowo budziła moje zastrzeżenia. Ale! Ten plac budowy, te maszyny, te koparki… Cud, miód dla malucha zainteresowanego tematem. A u nas budowa jest na tapecie co najmniej od roku. I wciąż się nie nudzi. Mam wrażenie, że w Wieczorze gwiazdkowym… tekst jest nawet fajniejszy niż w klasycznej wersji tej książeczki.

Wieczór gwiazdkowy na placu budowy kupisz TU.
Dla dzieci 2+.

Piktogramy. Bajka obrazkowa na Święta

Typowo obrazkowa książeczka z całkiem miłą historyjką. Wierszowaną, więc jeśli Wasze dzieci lubią rymy, to powinno im się spodobać. Plusem jest to, że z łatwością wchodzą do głowy nowe słowa. I można czytać razem z dzieckiem. Fajna zabawa.

Piktogramy. Bajkę obrazkową na święta kupisz TU.
Dla dzieci 2+.

Świąteczne listy od Feliksa

To już wyższa szkołą jazdy. Historia do czytania na dobranoc z kopertami w środku, a tam.. listy od i do Świętego Mikołaja. Feliks jest małym zającem, który nie boi się wyruszyć w świat na spotkanie ze swoim idolem. Świąteczne listy od Feliksa to bajkowa opowieść o spełnianiu marzeń. Fajna dla starszaków.

Świąteczne listy od Feliksa kupisz TU.
Dla dzieci 3+.

Prezent dla Cebulki

Wzruszająca opowieść o chłopcu zwanym Cebulką, który ma dwa marzenia. Pod choinkę chciałby dostać rower oraz… tatę. Sytuacja jest skomplikowana, ale Cebulka nie poddaje się i małymi krokami stara się dotrzeć do celu. Historia zamknięta w 25 rozdziałach, do czytania każdego grudniowego wieczora przed snem.

Prezent dla Cebulki kupisz TU.
Dla dzieci 4+.

Święta dzieci z dachów

Kolejna bożonarodzeniowa opowieść, która chwyta za serce. Trójka dzieci ucieka z domu dziecka i zaczyna swoją grudniową przygodę, poznając różne osobliwe postaci i ratując pewnego bezdomnego. Pięknie napisana, tak samo jak Cebulka, napisana w 24 rozdziałach, do czytania każdego dnia.

Święta dzieci z dachów kupisz TU.
Dla dzieci 4+.

Na koniec życzę miłego świątecznego czytania!

Macie jakieś swoje ulubione książki bożonarodzeniowe? Jeśli tak, koniecznie dajcie znać, co jeszcze warto kupić.

You Might Also Like...

4 komentarze

 • Reply
  Kaja
  3 grudnia 2019 at 23:16

  Jeszcze koniecznie „Śnieżna siostra” Mai Lunde i „Jak Winston uratował Święta” :)

  • Reply
   tola
   18 grudnia 2019 at 20:23

   dzięki :)))

 • Reply
  Kamila
  20 listopada 2020 at 09:02

  „Śnieżne marzenie” Eric Carle :)

  • Reply
   tola
   22 listopada 2020 at 18:30

   o, uwielbialiśmy Erica, jak Gustaw był mniejszy :)

Leave a Reply