Tola Piotrowska
Książki dla dzieci Macierzyństwo

Książki dla dwulatka i trzylatka – czy są tu fani morskich opowieści?

Wpis o książkach dla roczniaków cieszył się dużym powodzeniem. Nim się obejrzałam minął kolejny rok… i kolejny. A aktualizacji książkowych brak! Ups… Spieszę dziś z pomocą. I z ulubioną serią związaną z morskimi zwierzętami, z pływaniem na statkach, z niezwykłymi przygodami, które zainteresują już dwulatka i zdecydowanie trzylatka.

KSIĄŻKI DLA ROCZNEGO DZIECKA

MÓJ WIELORYB – BENJI DAVIES

Od tej książki się zaczęło. Historia małego chłopca, który mieszka na wyspie razem z tatą. Pewnego dnia Noi znajduje na plaży małego wieloryba i postanawia zabrać go do domu. Otacza go opieką, ale co powie tata, jak wróci z połowu? Oraz czy dom to dobre miejsce do życia dla takiego zwierzęcia? Wspaniała opowieść z pięknymi ilustracjami. Dla dzieci 2+.

książki dla dwulatka i trzylatka
książki dla dwulatka i trzylatka
książki dla dwulatka i trzylatka

Książkę „Mój wieloryb” najtaniej znajdziesz pod tym linkiem.

POWRÓT WIELORYBA – BENJI DAVIES

W tym roku wyszła kolejna część historii o wielorybie. Noi wciąż wspomina swojego przyjaciela. Gdy pewnej nocy tata nie wraca z połowu, chłopiec zaczyna się martwić. Wyrusza w podróż, podczas której potrzebuje pomocy. Kto się zjawia na ratunek? Chyba nie muszę mówić. Ta część zdecydowanie jest dla dzieci 3+. Jest trochę strachu i trudu. Co prawda, wszystko kończy się dobrze, ale młodsze i bardziej wrażliwe dzieci mogłyby się bać.

książki dla dwulatka i trzylatka
powrót wieloryba

Książkę „Powrót wieloryba” najtaniej znajdziesz pod tym linkiem.

CUDOWNA WYSPA DZIADKA – Benji Davies

Dla każdego małego marynarza i miłośnika morskich przygód. Książka ta otrzymała nagrodę Oscar’s First Book Prize. Wcale się nie dziwię, bo pięknie w niej zostało przedstawione, że najbliżsi są z nami zawsze, nawet jeśli nie ma ich fizycznie w pobliżu. Dziadek zabiera swojego wnuczka w ostatni rejs. Pobudza wyobraźnię i skłania do refleksji. Dla dzieci 3+.

książki dla dwulatka i trzylatka
książki dla dwulatka i trzylatka
książki dla dwulatka i trzylatka
cudowna wyspa dziadka

Książkę „Cudowna wyspa dziadka” najtaniej znajdziesz pod tym linkiem.

LATO U BABCI – Benji Davies

To już ostatnia książka tego autora. Cóż począć, wszystkim nam przypadła ta seria do gustu. Historie są krótkie, zwięzłe, za to z mocnym przekazem. W tle przewija się morski motyw. Tym razem jest o relacji z babcią. Że nie zawsze jest taka, jak byśmy chcieli. Jesteśmy różni. Ale gdy potrzebujemy pomocy, ci najbliżsi rzucają wszystko i biegną na ratunek. Lubię takie nieoczywiste historie. Dla dzieci 3+.

książki dla dwulatka i trzylatka 
lato u babci
książki dla dwulatka i trzylatka

Książkę „Lato u babci” najtaniej znajdziesz pod tym linkiem.

ŻÓŁWIK Z OCEANU. TULI TULI OPOWIADA, KTO GDZIE MIESZKA – ZOFIA SŁONECKA

Gustaw od razu pokochał duszka Tuli Tuli i żółwika Pikina. Piękne ilustracje mieszają się z wiedzą i przygodami stworzeń mieszkających w oceanie. Tu nie ma nudy. Jest fascynujący podwodny świat pełen wyjątkowych zwierząt. Dla dzieci 2+.

książki dla dwulatka i trzylatka

Książkę „Żółwik z oceanu. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka” najtaniej znajdziesz pod tym linkiem.

TAM GDZIE ŻYJĄ DZIKIE STWORY – MAURICE SENDAK

Na koniec klasyka. Książkę Maurice’a Sendaka kupiłam, jak byłam w ciąży. Chciałam ją mieć na półce, tak jak Dzieci z Bullerbyn czy Bromba i inni;) Podobno na świecie sprzedało się ponad 19 milionów egzemplarzy przygód Maxa. Gustaw polubił ją przed drugim rokiem życia. Lubił, jak opowiadałam o Maxie, jego wyprawie w nieznane i spotkaniu z dzikimi stworami. Do których przypłynął oczywiście łódką. Dla dzieci 3+.

tam gdzie żyją dzikie stwory
książki dla dwulatka i trzylatka

Książkę „Tam gdzie żyją dzikie stwory” najtaniej znajdziesz pod tym linkiem.

Co byście dodali do tej listy? Znacie jakieś książki dla małych fanów statków, piratów, morskich opowieści? Od łódki się zaczyna, a kończy się na relacjach, pobudzaniu wyobraźni i niesamowitych przygodach. Dajcie znać, jeśli traficie na jakieś fajne książki dla dwulatków i trzylatków w tym morskim temacie!


We wpisie znajdziecie linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli skorzystacie z mojego polecenia, otrzymam niewielki procent ze sprzedaży. Będzie mi bardzo miło wiedzieć, że mogłam Wam w czymś pomóc i otrzymać za to symboliczne wynagrodzenie.

You Might Also Like...

3 komentarze

 • Reply
  Joanna
  25 kwietnia 2020 at 09:02

  U nas królują samochody i pojazdy, szczególnie koparki i traktory… ?Czasami też zwierzątka, głównie dinozaury… Także ja nic w tym temacie nie polecę… Ale z Moim wielobrybem spróbujemy ?

  • Reply
   tola
   27 kwietnia 2020 at 11:00

   u nas tez pierwsze miejsce zajmują pojazdy. tylko w tym temacie raczej jest na prowadzeniu praktyka, a nie czytanie o pojazdach :D

 • Reply
  Joa
  25 sierpnia 2020 at 16:10

  Mój synek (3+) bardzo lubi gdy czytamy mu „Lato Stiny” Anderson Lena.

Leave a Reply