Tola Piotrowska
Inspiracje Wnętrza Zakupy

Zmiany w salonie na jesień (+kod zniżkowy na plakaty)

Wrzesień to u nas czas wakacji, ładowania baterii i łapania ostatnich promieni słońca przed miesiącami pełnymi szarugi, deszczu i siedzenia w domu. W tym roku nie jest inaczej… a nawet lepiej! Bo ze zmianami w głowie przyszły zmiany w naszym mieszkaniu. Dekoracjami zatrzymuję lato na dłużej, galerią plakatów odświeżam ściany, a nowymi kwiatami będę odliczać czas do wiosny. Jesień i zimę zamierzam spędzić w swoich przytulnych czterech kątach, dbając o siebie i ciesząc się, że mamy swoje miejsce, w którym jest nam najlepiej na świecie. A co dokładnie umila nam czas w mieszkaniu? Oto mała lista poniżej.

ZIELONO MI, CZYLI KOMODA PEŁNA KWIATÓW

Na tę komodę przez trzy lata było już kilka pomysłów. Stawiałam na niej lustro, pojedyncze plakaty, wazony. I za każdym razem, jak mój mąż włączał projektor, wszystko lądowało na stoliku obok. Ostatecznie postanowiłam zagospodarować ją po prostu zielenią – niskimi kwiatkami, które nie będą przeszkadzać w oglądaniu filmów czy graniu w grę. A genialne doniczki w jesiennych odcieniach dorwałam w Slou. Pogodziłam się z brakiem ściany z plakatami w tym miejscu, bo ściana obok okazała się idealna na tego typu rozwiązanie (patrz kolejny punkt!).

Jak odpocząć w podróży z dzieckiem?

WYMARZONA GALERIA Z PLAKATAMI

Zaczęło się od tego, że miałam już dosyć półeczki nad kanapą, która swoją drogą była zawieszona za wysoko i choćbym nie wiem, jak ją udekorowała, to od początku towarzyszyła mi myśl, że to rozwiązanie tymczasowe. Aż nie znajdę plakatów, które zapełnią całą przestrzeń nad kanapą. No i takie znalazłam w Desenio.

Wybrałam zestaw składający się z siedmiu plakatów, w różnych rozmiarach. Najpierw dodałam do ulubionych kilkanaście różnych zdjęć i ilustracji na stronie Desenio, a potem patrzyłam, co faktycznie będzie pasować do siebie i do naszego salonu. Jeśli nie do końca wiecie, na jakie plakaty się zdecydować, Desenio przychodzi z pomocą z gotowymi galeriami obrazów, które można zakupić jednym kliknięciem. Ja lubię sama tworzyć takie rzeczy, a efekt przeszedł moje oczekiwania.

OTO LISTA MOICH PLAKATÓW, ZACZYNAJĄC OD NAJWIĘKSZYCH:

SUNLIT FLOWERS NO 2 – główny plakat z kwiatami (50×70)
GRAPHIC CURVES – abstrakcja w poziomie (50×70)
WHITE FLOW – abstrakcja w poziomie numer 2 (30×40)
MATISSE INSPIRED COUTOU – tego autora nie trzeba przedstawiać (30×40)
A DIP IN THE POOL – retro plakat z basenem (30×40)
RELAXATION – nazwa mówi sama za siebie (30×40)
LINE FORMATION NO 1 – linie, kobieta, abstrakcja, no kocham!

POKOCHAŁAM SUCHE TRAWY…

…odkąd w grudniu kupiłam bukiet suszek. Do tej pory stoi w naszym mieszkaniu, tylko co jakiś czas zmienia miejsce. Aktualnie zachwycam się trawami pampasowymi, które robią ogromne wrażenie oraz liściem bambusowym, który choć jest tylko jeden, to idealnie wpasował się w ścianę z plakatami.

KAWA W ULUBIONYM KUBKU

A nawet w kilku! Kto mnie zna, ten wie, że kocham różnorodność, zwłaszcza w kuchni i każde naczynie mogłabym mieć inne. Na jesień uzupełniłam też swoja kolekcję kubków i padło na nowości od Trzask Ceramics. A kubek z wisienkami skradł moje serce.

DOMOWE PRZYJEMNOŚCI: TKANIE

Już myślę o tym zimnych wieczorach, opatuleniu się kocem i tkaniu makatek, której to sztuki z wielką czułością nauczyła mnie Marysia. Kiedy zaczęła się pandemia, pierwsze co zrobiłam, to chwyciłam za krosno, by się zrelaksować w tym dziwnym czasie. Co jakiś czas pojawiam się na warsztatach u Marysi, spędzając czas w dziewczyńskim gronie i tworząc cuda. Mam nadzieję, że jesienią dam sobie czas na bycie ze sobą w tkaniu, bo to niezwykle relaksujące i przyjemne doświadczenie.

ŚWIEŻE KWIATY W WAZONIE

Wyprawa na Halę Mirowską, do osiedlowej kwiaciarni czy do znanej na mokotowskiej kwiaciarni Mak lub zamówienie online u Kwiaciary z dostawą do domu… opcji na świeże kwiaty w domu jest wiele! Wazony tylko czekają, by włożyć w nie jakieś gałązki. W sezonie jesienno-zimowym to się nie zmieni, nawet jeśli w kwiaciarni będą tylko goździki. Goździki też lubię!

KOD ZNIŻKOWY DLA WAS!

Nie wiem, co przyniesie jesień, ale wiem, że ta spędzona w domu będzie przyjemna i pełna drobnych przyjemności. Jeśli macie ochotę udekorować swoje mieszkanie genialnymi plakatami… mam dla Was zniżkę!

Na hasło TOLALA macie 25% zniżki na plakaty* w Desenio. Kod jest ważny tylko dwa dni, do północy 24 września!

*z wyłączeniem ramek i plakatów z kategorii Handpicked/Collaborations/ Personalizowane

Wpis powstał we współpracy z Desenio.

You Might Also Like...

2 komentarze

 • Reply
  Ilka
  23 września 2020 at 20:58

  Śliczna sukienka, proszę zdradzić skąd jest. :)

  • Reply
   tola
   16 października 2020 at 10:01

   to Risk made in Warsaw ;)

Leave a Reply