Tola Piotrowska
Inspiracje Lifestyle

Prezentownik – inny niż wszystkie – dla niej, ale jest też niespodzianka dla niego!

Niezły paradoks. W dzisiejszych czasach w sklepach można kupić dosłownie wszystko, a gdy przychodzi co do czego, to nie wiemy, jaki prezent sprawiłby radość komuś bliskiemu. Znacie to? Bo ja się często zastanawiam, co wybrać. Tym razem postawiłam na prezenty-umiejętności, prezenty-warsztaty, prezenty-kursy, prezenty-ebooki. Są to głównie podarunki dla kobiet, ale doczytajcie do końca, tam jest też coś fajnego dla mężczyzn. Zamiast kolejnej rzeczy do postawienia na półce, wybieram wspólny czas, radość z nauki i bycie ze sobą. Gotowi na prezentownik inny niż wszystkie? Chodźcie!

Zaczynamy od piękności. Warsztaty haftowania online to kurs skierowany do wszystkich, którzy chcą odpocząć przy tamborku. Zapisy ruszają 28 listopada i będą trwały tylko 5 dni, więc nie przegapcie, a naprawdę warto. Widziałam na żywo, jak Marta haftuje i wiem, że za tą delikatną blondynką stoi siła, dobroć i wielki talent. Zobaczcie, jakie cudo stworzyła dla Kwiaty&mjut. A jej Dom w kwiatach to moje ulubione miejsce na Instagramie.

Zapisy na kurs tutaj: www.manufakturaprezentow.pl
DOM W KWIATACH Marta Bobrowska
(kurs online)

Marysi chyba nie muszę wam przedstawiać, bo na każdym kroku wspominam o niej i jej czułych umiejętnościach. Jestem zauroczona jej osobą, wyczuciem i troską, którą obdarza każdą osobę, którą spotka. Miejsca na warsztaty Czułych Tkanek rozchodzą się jak świeże bułeczki, a już teraz możecie podarować komuś prezent w postaci vouchera. Warsztaty są organizowane całej Polsce. To doskonała okazja, by przekonać się, jak dziewczyńska energia i spokój w rękach tworzą doskonały duet.

Voucher kupisz tu:
CZUŁE TKANKI – Marysia Boczar (różne miasta w Polsce)

To jest zachwyt. Od pierwszego wejrzenia. Każde warsztaty w Litografie to wspaniałe doświadczenie, a moją uwagę przykuło zwłaszcza drukowanie roślinami. Justyna na co dzień pracuje w Krakowie, ale organizuje wydarzenia w przeróżnych miejscach, m.in. też na wieczorach panieńskich. Zapamiętajcie tę pracownię.

Warsztaty znajdziesz tu:
LITOGRAF – Justyna Mazur (Kraków, ale nie tylko)

To może być idealny prezent dla niej i dla niego. Warsztaty z tworzenia z gliny, zdobienia jej, formatowania, wybierania różnego rodzaju ceramiki. Czy to nie brzmi pięknie? Jest coś romantycznego w toczeniu na kole garncarskim. Powiedzcie, że nie jestem dziwna? ;)

Na warsztaty zapiszesz się tu:
CIEPŁO WŁAŚCIWE (Warszawa)

A teraz coś dla przyszłych mam. Kasia, która jest położną i doradczynią laktacyjną to kobieta orkiestra. Jej szkoła rodzenia to kurs online, który można kupić w całości lub wybrać jeden aspekt, który nas interesuje. A do wyboru jest cały przekrój: od porodu do połogu, i wiele wiele więcej. Psst! Z okazji Black Friday Kasia szykuje w środę niespodziankę.

Na szkołę rodzenia zapiszesz się tu:
SZKOŁA RODZENIA Z POŁOŻNĄ KASIĄ (kurs online)

Gratka dla osób, które utknęły z blogiem (hyhy) i potrzebują zmian, szukają inspiracji i sposobu na odświeżenie treści. Z pomocą przychodzi Kasia i jej Worqbook, który jest kopalnią wiedzy. Sama mam już kilka pomysłów na zmiany na blogu, a na pewno na podejście do niego. Stąd też ten wpis!

Worqbook (w promocyjnej cenie tylko do 27 listopada) kupisz tu:
WORQBOOK. BANK POMYSŁÓW – Kasia Mistacoglu
(e-book)

Szał na presety na Instagramie trwa! I wcale się temu nie dziwię. Choć przyznam, że do tej pory raczej się przyglądałam temu, co tworzą fotografowie, ale nie czułam potrzeby wykorzystywać ich presetów u siebie. Teraz jest inaczej. To moje pierwsze presety, które kupiłam i dodaję je do zdjęć na Instastory. Jeśli marzy Wam się spójny feed, z pięknymi kontrastami i kolorystyką, która zwraca uwagę, sprawdźcie presety Kasi z Travelicious.

Presety do Lightrooma kupisz tu:
TRAVELICIOUS STUDIO
(pliki online)

Skoro jesteśmy już przy Instagramie, to jest jedna rzecz, która jest napisana w prosty, ale efektowny sposób, z radami, które można wprowadzić w życie od zaraz i rozwijać swoje konto poprzez małe, ale bardzo istotne kroki.

E-book kupisz tu:
KORKI Z INSTA – Ola Foryś
(e-book)

To jest złoto, jak to mówi dzisiejsza młodzież. Kursoksiążka o tym, jak spełniać swoje, a nie innych oczekiwania, jak pracować asertywnie i czuć się dobrze ze swoimi celami. Doceniać siebie, dbać o siebie, być ze sobą blisko. Można zamówić książkę fizycznie lub w postaci e-booka. Polecam to pierwsze! Mega rozwojowe i przydatne narzędzie.

Kursoksiążkę kupisz tu:
PANI SWOJEGO CZASU – Ola Budzyńska (e-book lub książka)

PREZENT DLA NIEGO

Po pierwsze – samochody. Po drugie – ciekawe trasy po najpiękniejszych rejonach Polski. A po trzecie – duża dawka relaksu (po wcześniejszej dawce adrenaliny). Ten prezent to trochę jak udział w grze komputerowej. Wybierasz auto i jedziesz, a po drodze zatrzymujesz się na różne atrakcje. Są noclegi w luksusowych hotelach, ale też przygody na łonie natury. Jaki jest cel projektu Drive & Chill? Wyjątkowy czas w gronie przyjaciół. Bierz kumpli i ruszaj!

O Drive & Chill dowiesz się więcej tu:
DRIVE & CHILL
(wyjazd z przygodą w tle)

Który prezent podoba Wam się najbardziej? Coś z tej listy chcielibyście dostać? Śmiało dajcie znać swoim bliskim. Być może szukają inspiracji.

You Might Also Like...

2 komentarze

 • Reply
  i.
  27 listopada 2019 at 11:16

  Rzeczywiście fajny prezentownik (i jak ładnie zredagowany)! U mnie już od kilku lat panuje zasada dawania sobie w prezencie dobrych wspomnień zamiast kolejnych rzeczy. I działa super na wszystkie okazje w roku:)

 • Reply
  Wrażliwi w święta – Tolala
  19 grudnia 2019 at 13:47

  […] Już na etapie wybierania prezentu. W większych rodzinach fajna jest zasada, że jedna osoba losuje drugą i tylko jej kupuje coś na święta. Innym sposobem jest kupowanie prezentów tylko dzieciom. Jeśli napiszę, byś odpuścił/a prezenty, powiesz że to niemożliwe? To chociaż pomyśl, ile niepotrzebnych śmieci produkuje się po to, by spełnić poczucie obowiązku, przynieść podarunek, który nie do końca się spodoba (przecież tak rzadko się widujemy, skąd mamy wiedzieć, co lubimy) i albo zostanie rzucony w kąt albo podany dalej (pół biedy). W naszej rodzinie rezygnuję z opakowań. Prezenty daję saute i chociaż lubię ładnie zapakowane rzeczy, to zdecydowanie wolę ograniczyć produkcję torebek, wstążek, nawet papierów. Chyba, że mamy jakieś stare torby prezentowe, które wyciągamy co roku i wykorzystujemy na nowo. Wiecie, jakie prezenty nie wymagają wielkiej oprawy? Doświadczenia. Pisałam o nich w prezentowniku TUTAJ. […]

Leave a Reply