Tola Piotrowska
Inspiracje Lifestyle

Co dobrego w październiku?

It’s official: mamy listopad, a październik przemknął niezauważony. Gdy na szybko chcę sobie przypomnieć, co się zadziało w tym miesiącu, to przychodzą mi do głowy weekendowe spacery w złotych liściach i miłe wyjścia we dwoje z mężem (po zaśnięciu synka). Plus standardowo, coś do czytania i coś do oglądania. Zresztą, sami zobaczcie, co u nas królowało w październiku.

JESIENNE SPACERY

Udało się nam upolować kolorowe liście i wykorzystać dobrą pogodę (październikowe 20 stopni, to było coś!) na spacery ze słońcem w tle. Wózek Easywalker Harvey sprawdził się w tym celu idealnie. Jego nazwa mówi sama za siebie. Lekko się prowadzi, a płytka gondola sprawia, że maluch nie czuje się jak w zamknięciu. U nas zdecydowanie to był największy plus. Jeśli chcecie przeczytać więcej o tym wózku, dajcie znać!

KONFERENCJA „SIŁA KOBIECOŚCI W MACIERZYŃSTWIE”

Na konferencję dostałam zaproszenie od położnej Kasi, która od 10 lat prowadzi portal ZapytajPolozna.pl i w mediach społecznościowych oraz na swoim blogu dzieli się doświadczeniem oraz przekazuje aktualną wiedzę na tematy okołoporodowe. Jest specjalistką w temacie laktacji, a przede wszystkim jest cudowną mamą swojej córy – więc temat zna od podszewki. Konferencja była jej marzeniem i przyznam, że wydarzenie było zorganizowane bardzo profesjonalnie. Na konferencji poruszono ważne tematy, takie jak niepłodność, adopcja, a także sen niemowlaka czy powrót mamy do pracy. Świetnie przygotowany był również pokój do karmienia – z Karmiuszką (znacie te świetne okrągłe poduszki? bo ja myślałam o nich od dawna, a teraz o niej zamarzyłam jeszcze bardziej).

FAJNE MIEJSCE NA WIECZÓR: BAR PACYFIK

(zdjęcie zapożyczone z Facebooka)

Aktualnie rzadko odwiedzamy nowe miejsca, jak już to wpadamy do starych i sprawdzonych miejscówek, bierzemy jedzenie na wynos i wracamy do domu, ale zdarza się też, że wychodzimy wieczorem (z sukcesem!) – w miłym towarzystwie i z dobrym jedzeniem w tle. Frytki z batatów z baru Pacyfik śnią mi się po nocach!

KSIĄŻKI: MAKE PHOTOGRAPHY EASIER

Kasi Tusk nie trzeba nikomu przedstawiać, a ostatnio na rynku pojawiła się książka o fotografii jej autorstwa. Oprócz inspirujących zdjęć (do których się wraca – trochę jak do pięknego albumu) znajdziecie w niej mnóstwo praktycznych wskazówek, na co zwracać uwagę przy fotografowaniu. Polecam każdemu.

SERIAL: STRANGER THINGS

Drugi sezon Stranger Things jest moim zdaniem jeszcze lepszy niż pierwszy. Nagłe zwroty akcji, rewelacyjna gra aktorska, tajemnica i mrok wymieszany z cudownym uśmiechem Dustina (grrr) tworzy świetną mieszankę.

PIĘKNY PREZENT PO PORODZIE: INNE OBRĄCZKI MAMA

Na koniec perełka. Przepiękne złote pierścionki, które ważą adekwatnie do wagi urodzeniowej dziecka (mój waży 3,7g), na których można wygrawerować najważniejsze informacje, takie jak imię, data czy waga dziecka. Polecam wszystkim (przyszłym i obecnym) tatom, by zrobili taki piękny prezent swoim wybrankom. Coś pięknego!

A co u Was dobrego?

 

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply