Tola Piotrowska
Dziecko w podróży Miejsca na wakacje z dzieckiem Podróże Polska

Las Zielone – najbardziej komfortowe miejsce dla rodzin na Roztoczu

To miejsce odkryłam już po napisaniu książki Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem. Gdyby na naszej drodze pojawiło się rok wcześniej, byłoby w TOP10 ulubionych miejsc dla rodzin z dziećmi. Dlaczego? Bo Las Zielone to cudowny, pachnący drewnem dom, który pomieści rodziny wielodzietne, rodziny z rodzinami, rodziny z przyjaciółmi (opcji jest naprawdę wiele), a w środku i wokół niego znajdziecie wszelkie możliwe rzeczy, które przydadzą się przy malutkich i większym pociechach. A wszystko to w otoczeniu lasu. Jest najpiękniej!

Las Zielone domek dla rodzin na Roztoczu

W Las Zielone byliśmy rok temu, wróciliśmy w tym roku i za rok znów przyjedziemy. Bo to miejsce, do którego się wraca. Domków dla rodzin z dziećmi widziałam wiele, ale ten konkretny postawił poprzeczkę bardzo wysoko. W domu pomieszczą się dwie lub nawet trzy rodziny i każdy będzie się czuł komfortowo, bo z czterema sypialniami na górze i częścią wspólną na dole jest naprawdę bardzo wygodnie. Dodam od razu, że to miejsce ma cudownych właścicieli. Pola i Andrzej są jak z obrazka. Ona projektuje, on realizuje. A wraz z nimi działają rodzice, pracowici, zwracający uwagę na szczegóły i otwarci na gości. Nie zapominam też o ich synku, który jest pierwszym dziecięcym testerem nowości w Las Zielone.

ZAPRASZAM WAS DO ŚRODKA LAS ZIELONE

Zacznijmy od kuchni! Wchodzimy do domku i widzimy aneks kuchenny, świeży chleb na blacie (przygotowany przez mamę Poli), a gdy zajrzymy do szafek, to znajdziemy wszystko, co potrzebne do rodzinnego gotowania. Cudowny jest stół wykonany rękami laszielonowych mężczyzn. Owsianka na śniadanie czy wieczorne wodne kolorowanki to był nasz czas przy tym stole. Ekspres do kawy doczekał się osobnego kącika. Kawę tutaj dostajemy w prezencie. Świeżo mielona z miejscowej palarni. Tak można zaczynać dzień albo popołudnie, albo każdą godzinę z dziećmi ;)

Las Zielone domek dla rodzin na Roztoczu

Na dole jest również spory salon z wygodnymi kanapami i kącikiem dla dzieci. Jest też oddzielna szafka z grami planszowymi. Każdego dnia wybieraliśmy inną i przez cały pobyt i tak nie zagraliśmy we wszystkie, więc jest w czym wybierać. Dla maluchów jest kosz Mojżesza, gniazdko niemowlęce czy nawet leżaczek Babybjorn. Mój mąż był zachwycony, że tych rzeczy nie musiał pakować do bagażnika samochodu, i tak załadowanego pod sufit. Na pewno to znacie!

Las Zielone domek dla rodzin na Roztoczu

A TERAZ CHODŹMY NA GÓRĘ

Na górę prowadzą schody zakończone bramką, aby móc zabezpieczyć je przed bobasami.

Na piętrze znajdziecie aż cztery sypialnie. Jedna jest rodzinna, w której pomieścicie się z małymi dziećmi. Materac jest nisko, więc nawet raczkujące maluchy będą potrafiły same z niego zejść. Tam też spokojnie zmieści się kołyska, dostępna na miejscu, czy łóżeczko dla dziecka. Trzy sypialnie: zielona, niebieska i czerwona (swoją drogą pięknie urządzone) są idealne dla par lub starszych dzieci.

Las Zielone domek dla rodzin na Roztoczu
Las Zielone domek dla rodzin na Roztoczu
Las Zielone domek dla rodzin na Roztoczu

TEREN WOKÓŁ DOMKU LAS ZIELONE

Od początku zachwyciłam się ogromną werandą, na której jeszcze przed wyjazdem wyobrażałam sobie picie kawki w samotności i wspólne posiłki na zewnątrz. Wszystko to się spełniło. Weranda jest zadaszona, więc deszcz czy wiatr nie są nam straszne. Przed słońcem też częściowo ochrania. To zdecydowanie moje ulubione miejsce w Las Zielone.

las zielone zamość
Las Zielone domek dla rodzin na Roztoczu

A jak już jesteśmy jedną nogą na zewnątrz, to może od razu napiszę, jakie atrakcje są tu dla dzieci. Kuchnia błotna, ścieżka sensoryczna, hamaki, huśtawki, piaskownica… Jest też basen! Czy mam wymieniać dalej? Sami zobaczcie!

Las Zielone domek dla rodzin na Roztoczu
Las Zielone domek dla rodzin na Roztoczu
Las Zielone domek dla rodzin na Roztoczu
Do dyspozycji gości jest również sauna.
Wodę w Las Zielone można pić prosto z kranu – mają własną studnię.

LAS ZIELONE – jest najpiękniej!

Za płotem jest z jednej strony łąka, z drugiej – las. Warunki idealne do odpoczynku, do krótkich spacerów (uwaga, na kleszcze i komary!), do siedzenia przy kozie w razie niepogody lub wygrzewania się w słońcu i pluskania w basenie podczas upałów. Pokochałam ten dom i Wam też się spodoba, jeśli lubicie takie klimaty – naturę, piękno, spokój.

Po rezerwacje zgłaszajcie się tutaj:

LAS ZIELONE

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply