Stara Szkoła – Wzgórza Dylewskie

stara szkoła wzgórza dylewskie

Czasami planujemy dalekie podróże, a zapominamy, że raptem dwie godziny drogi od domu można znaleźć równie piękne miejsca. Wzgórza Dylewskie zachwyciły nas jesienią. Wtedy też postanowiliśmy, że jak tylko trafi się okazja, odwiedzimy Starą Szkołę, o której już wiele słyszeliśmy od znajomych oraz w której można odetchnąć od wielkiego miasta, a jednocześnie poczuć się jak w domu. Dodatkowo, przemili gospodarze przepysznie gotują, więc niczego więcej nam nie było potrzeba. Dla tego niepowtarzalnego klimatu XIX-wiecznego domu, ogromnej biblioteczki pełnej każdego rodzaju książek i kolekcji 500 filmów, spokoju oraz ciszy, pięknej mlecznej mgły… warto tu przyjechać.

stara-szkola-1 stara-szkola-2stara-szkola-29 stara-szkola-28

Pokoje są wyposażone w stare przedwojenne meble odnawiane przez właścicieli. Gdy przyjechaliśmy w piątek wieczorem, w pokoju paliły się świeczki, a na stole czekały ciasteczka. Nie wspominając o gospodarzach, którzy czekali na nas z pyszną kolacją (risotto z dynią ze swoją idealną kremowością zapadło mi głęboko w pamięć). Same przyjemności.

stara-szkola-3 stara-szkola-4 stara-szkola-5

Po przebudzeniu, gdy zeszliśmy na śniadanie, naszym oczom ukazał się stół pełen domowych dobroci. Sery, kiszone ogórki, domowe konfitury i wędliny smakowały obłędnie. Dla mnie najsmaczniejsza okazała się pasta z makreli, a mąż standardowo nie stronił od mięsa.

stara-szkola-7 stara-szkola-8 stara-szkola-9 stara-szkola-10 stara-szkola-11 stara-szkola-12 stara-szkola-13 stara-szkola-14 stara-szkola-15 stara-szkola-17stara-szkola-19 stara-szkola-20

Po porannej kawie zajrzeliśmy do pokoju z biblioteczką, by poczytać przy kominku i zaplanować długi leśny spacer. Gdy wieczorem usiedliśmy do kolacji, podczas której podano kluseczki ze szczupaka, poczułam się w kulinarnym niebie. Dawno nie jadłam czegoś tak delikatnego i dobrego. Zdjęć brak, ale musicie uwierzyć na słowo. W Starej Szkole karmią pysznie i warto się o tym przekonać na własnym żołądku.

stara-szkola-6stara-szkola-21 stara-szkola-22stara-szkola-24 stara-szkola-25 stara-szkola-27stara-szkola-26 stara-szkola-30

Na koniec widok z Góry Dylewskiej, będącej najwyższym wzniesieniem na Wzgórzach Dylewskich. Odkąd odwiedziliśmy Moniówkę, zakochaliśmy się w Warmii i jej urokliwych wzniesieniach i magicznych drogach. Ten podróżniczy rok zdecydowanie należy do Polski. Jeśli macie swoje ulubione miejsca w naszym kraju, koniecznie dajcie znać, gdzie warto pojechać.

Dom Gościnny STARA SZKOŁA
Wysoka Wieś 27
14-100 Ostróda

5 przemyśleń nt. „Stara Szkoła – Wzgórza Dylewskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *